Мікропозики онлайн оформляються дуже просто, причому приваблюють більшість позичальників не стільки швидкістю отримання грошей, скільки високим відсотком схвалення заявок. Залежно від мікрофінансової організації він може становити від 85 до 98%. Однак, трапляється і таке, що запит на кредит відхиляють. І у тих, хто потребує грошей, виникає закономірне питання, чи варто подавати заявку повторно і якщо так то, через який час це можна зробити?

 

Коли можна подавати заявку повторно?

Деякі нетерплячі позичальники подають повторну заявку на кредит, ще не дочекавшись відповіді за попередньою. Цього робити категорично не можна. Щоб схвалити вам кредит онлайн, система проводить аналіз вашої анкети. Іноді, в спірних ситуаціях, потрібна додаткова перевірка даних співробітником компанії. І якщо машинна перевірка займає від сили 10-15 хв, то ручна до доби. Бомбардування кредитора новими запитами вам ніяк не допоможе, більш того – вас можуть заблокувати.

Якщо вам відмовили в кредиті, теж не варто відразу ж або наступного дня подавати повторний запит. Щоб прийняти рішення, система аналізує інформацію, надану позичальником, і нараховує бали по кожному заповненому пункту (тому досвідчені люди радять заповнювати анкету максимально, включаючи не обов’язкові питання). Відмову ви отримуєте в тому випадку, якщо балів виявиться мало. І за 1-2 дня ситуація навряд чи зміниться. Щоб перехитрити алгоритм системи, деякі позичальники подають повторний запит на кредит онлайн без відмови, попередньо змінивши в анкеті:

  • рівень заробітної плати;
  • посаду;
  • інформацію про цінне майно.

Такий фокус теж не пройде, так як перевірочні дані деякий час зберігаються в системі МФО. Викривши необґрунтовану різку зміну, алгоритм не тільки відмовить, але і заблокує ваш аккаунт.

Щоб дізнатися, коли можна подавати повторну заявку на позику після відмови, уважно прочитайте умови співпраці з МФО, також ця інформація часто є в розділі FAQ. Термін очікування кожна компанія визначає індивідуально і становить він від кількох тижнів до кількох місяців. Якщо вам терміново потрібні гроші, рекомендуємо подати заявку також в інші організації, можливо там система виявиться лояльніше, а прохідний бал для отримання кредиту нижче.

 

Чому МФО можуть відмовити у видачі кредиту?

Незважаючи на те, що мікропозики прийнято називати кредит онлайн без відмов – в ряді випадків система категорична. Крім необхідного прохідного балу, позичальник не повинен:

  • надавати завідомо неправдиву інформацію;
  • запитувати кредит на чужі дані або чужу карту;
  • проживати на анексованих територіях;
  • бути без кредитної історії;
  • мати незакриті борги перед іншими МФО.

Останній пункт варіативний, деякі компанії все ж допускають, що ви перекредитуєтесь у них, щоб віддати попередній борг. Однак відсотки по кредиту там зазвичай вищі та умови повернення суворіше.

Багато компаній видають позику людям з поганою кредитною історією, але вам можуть відмовити, якщо були прецеденти прострочення боргу перед іншими мікрофінансовим організаціям. Також більшість МФО відмовляють людям з судимостями та іншими неприємними фактами біографії. Причому за умовами співпраці, компанія не зобов’язана повідомляти вам, чому саме кредит не схвалений. Так що не варто звертатися з такими питаннями в службу підтримки. Вам все одно не дадуть відповідь.


2 коментарі

Arthur · Березень 13, 2019 о 9:59 pm

Дуже інформативна стаття, дякую автору 🙂

Zhelezyaka · Березень 15, 2019 о 11:21 pm

Цілком згодна з попереднім комментарем!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *