Онлайн кредити – це зручний та іноді єдиний вихід зі складної фінансової ситуації. В оформленні такої позики безліч переваг – низький відсоток відмов, відсутність метушні з документами, витрат часу і зусиль на відвідування банку або офісу кредитора. Гроші можна отримати за лічені хвилини прямо на свою банківську карту, досить просто заповнити анкету позичальника або замовити перерахування при наступних зверненнях. Однак багатьох бентежить той факт, що кредитору потрібно повідомляти дані своєї карти.  Наскільки це безпечно? Адже в Інтернеті сьогодні повно шахраїв.

 

Кому можна довірити свої дані?

Оформляючи онлайн кредит, слід в першу чергу переконатися, що ви працюєте з офіційною організацією, яка надає послугу на законних підставах. У компанії повинна бути ліцензія мікрофінансової організації, номер і дані якої співпадають з даними в державному реєстрі. Сам сайт МФО повинен передавати інформацію по зашифрованому, тобто безпечного протоколу, щоб дані не перехопили зловмисники. Про безпеку протоколу свідчить замочок на початку адресного рядка і адреси, що починаються з https :. Не зайвим буде поцікавитися репутацією компанії в мережі, чи не передає вона дані своїх клієнтів третім особам. І тільки якщо МФО пройде таку перевірку, можна приступати до заповнення анкети позичальника.

 

Яку інформацію не можна розголошувати стороннім?

Часто люди самі привертають до себе проблеми, халатно ставлячись до даних своєї карти. Сьогодні взяти кредит онлайн можуть навіть студенти або пенсіонери, які не завжди знають правила поводження з банківською картою. Ніколи не повідомляйте стороннім людям:

  • секретний код на зворотній стороні картки;
  • пін-код для доступу до рахунку;
  • пароль для інтернет-банкінгу;
  • секретні слова;
  • коди з СМС.

Ці дані дозволять шахраям отримати доступ до ваших грошей і скористатися ними. Крім цього запам’ятайте, що для всіх даних вашої банківської карти передбачені поля в анкеті сайту позичальника. Співробітники мікрокредитної організації ніколи не запитують нічого додатково по телефону, в чаті або по пошті.

 

Що таке процедура верифікації?

Ще один камінь спотикання, який заважає скористатися послугою онлайн кредитування – верифікація карти. Недосвідченим користувачам здається, що таким чином вони повідомляють шахраям зайву інформацію і втратять свої гроші. Насправді верифікація впроваджена швидше для захисту самого користувача. Щоб ніхто не зміг скористатися його карткою і оформити кредит, про який власник не знатиме.

 

Процедура проходить наступним чином:

  • мікрофінансова організація блокує на карті незначну суму грошей (зазвичай близько 1 грн);
  • ви дізнаєтеся, яка сума була заблокована – приходить СМС, або ви перевіряєте інформацію через онлайн-банкінг;
  • вводите точну суму в діалоговому вікні, чим підтверджуєте, що ви дійсно власник карти, і вона зараз знаходиться у вашому розпорядженні;
  • кредитор знімає запит на блокування перевірочної суми і переводить вам гроші.

Це стандартна процедура, яка використовується не тільки мікрокредитними організаціями, а й багатьма сервісами в Інтернеті. Однак будьте пильні, якщо вам пропонують в якості підтвердження володіння картою перевести яку-небудь суму на рахунок кредитора або повідомити йому пароль з СМС – це обман. Ні в якому разі не довіряйте таким провокаціям, а ще краще – розповсюдьте інформацію про шахрая в мережі.

 

Що робити, якщо ви не хочете залишати дані своєї карти в Інтернеті?

Є люди, які категорично проти залишати будь-які банківські дані в Інтернеті. Їх теж можна зрозуміти, адже новини про зловмисників спливають постійно. Вихід із ситуації є – замовити кредит готівкою онлайн. Цей спосіб також підійде тим, у кого немає банківської карти. Така послуга є в великих мікрофінансових організаціях. Компанії видають позики не тільки на карту, але і готівкою в своїх офісах або пунктах видачі. Звичайно, така послуга доступна тільки в великих містах. До того ж вам доведеться особисто відвідати офіс і в робочий час, а на картку кредит можна оформити цілодобово, не виходячи з дому.


2 коментарі

fantella · Лютий 12, 2019 о 9:46 am

Вау,дуже інформативно.

_artishadow_ · Лютий 17, 2019 о 11:07 am

Дякую!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *