Categories
Відсотки

Як правильно розрахувати відсотки по кредиту

Сьогодні перед тим як взяти кредит, необхідно розраховувати всі відсотки, які доведеться сплатити в подальшому. Вони повинні відповідати фінансовим потребам, а також завдяки розрахункам ви будете знати, яку суму повинні платити щомісяця.

Як правильно розрахувати відсотки по кредиту?

Онлайн-калькулятор

Наразі існують спеціальні онлайн-калькулятори. Їх завдання полягає в тому, щоб правильно розраховувати відсотки по кредиту, видавши користувачеві правильний показник. Таким калькулятором користується велика кількість людей, проте найчастіше з ним виникають ускладнення.

Справа в тому, що навіть такий калькулятор не завжди прораховує відсотки відразу. Тому краще буде зробити це самостійно.

Дві системи розрахунку відсотків

Всього існує дві системи платежів по кредитам – ануїтет та диференційована. У першому випадку мова йде про погашення заборгованості рівними частинами. Тобто, наприклад, по 1000 гривень щомісяця. Така сума складається з самого кредиту, а також відсотків, які нараховані на нього. Щоб розрахувати відсоток в даному випадку, достатньо застосувати таку схему:

сума кредиту множиться на відсоткову ставку в місяць. Отриману цифру потрібно поділити на одиницю, від якої віднімається відсоткова ставка. В кінці віднімається кількість місяців.

Якщо ж мова йде про диференційований кредит, то це кредит, який повинен виплачуватися протягом всього терміну. Однак сума платежу може змінюватися. В такому випадку підходить схема:

сума позички ділиться на термін в місяцях, після чого додається залишок помножений на відсоткову ставку та поділений на кількість місяців.

Яка схема краща?

Мікрокредити часто потребують розрахунку, але ж яка схема краще? Відповідь досить проста. Якщо аннуїтет вигідний для банків, то ось диференційована позичка буде вигідна для клієнта.

Банку буде зручно, якщо клієнт виплачує фіксовану суму в місяць, щоб знати про його заборгованість та розмір відсотків. Диференційований же варіант дозволяє самому клієнту змінювати суму, що може створити певні проблеми для банку. Система погашення кредиту обирається на етапі його вибору.

В ролі клієнта рекомендується обирати саме диференційовану систему, оскільки вона підходить для більшості непередбачених обставин, з якими ви можете зіткнутися у майбутньому.