Информационная поддержка: 0 800 50 44 10
Регион:
Новости проекта

Як внутрішньо перемішеним особам заощадити на комунальних послугах

23.08.2016

Нажаль ніякої додаткової соціальної допомоги для внутрішньо переміщених осіб і в цілому громадян України - не передбачено. Але можна скористатися вже наявними можливостями. Ось вони:

1. Щомісячна адресна допомога ВПО на оплату ЖК-послуг. Вона передбачена постановою Кабінету Міністрів №505 від 1.10.2014 року. Суми дуже невеликі: 442 гривні для працездатної людини, 884 - для непрацездатної, але не більше 2400 гривень на сім'ю. Проте, і такою допомогою нехтувати - не варто.

2. Субсидії. Це найважливіше. Переселенцям ще в 2015 році дозволили оформляти субсидії. Для цього потрібно звернутися до органу соціально захисту населення за місцем проживання або до сільської ради з наступними документами:
  -   заява про призначення житлової субсидії;
  -   декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за субсидією;
  -   довідки про доходи;
У разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, та неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення з зазначенням їх розміру;
  -   договір найму (оренди) житла;
Договір оренди нотаріально завіряти не треба! Досить звичайного письмового договору.

Особові рахунки для оплати житлово-комунальних послуг треба переоформити на переселенця (для цього власник житла та переселенець звертаються до ЖЕКу або органу, яким надаються відповідні послуги, із заявами на переоформлення рахунків). 

Переоформлення рахунків не впливає на право власності на житло.

ИСТОЧНИК

Вернуться к списку