Информационная поддержка: 0 800 50 44 10
Регион:
Новости проекта

Як батькам-переселенцям захистити своїх дітей від утиску в школі

03.06.2016

До Сумського Центру правової інформації та консультацій звернулась вимушена переселенка Олена, яка зараз мешкає у Сумах. Її 12-річна донька навчається в місцевій школі, але процес адаптації проходить «не зовсім гладко». Діти ображають та принижують дівчинку через те, що вона зі сходу нашої країни і є вимушеною переселенкою. З розповіді Олени у Центрі зробили попередній висновок, що в діях дітей по відношенню до її доньки є ознаки утиску.

Юрист Сумського Центру правової інформації та консультацій Оксана Шлегель пояснює:

Утиск – небажана для особи та/або групи осіб поведінка, метою або наслідком якої є приниження їх людської гідності за певними ознаками або створення стосовно такої особи чи групи осіб напруженої, ворожої, образливої або зневажливої атмосфери (ст. 1 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні»).

За Конституцією України, загальновизнаних принципів і норм міжнародного права та міжнародних договорів України всі особи незалежно від їх певних ознак мають рівні права і свободи, а також рівні можливості для їх реалізації.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень, зокрема:
   –  готують пропозиції щодо вдосконалення законодавства про запобігання та протидію дискримінації;
   –  здійснюють позитивні дії;
   –  дотримуються принципу недискримінації у своїй діяльності;
   –  співпрацюють з громадськими організаціями щодо дотримання принципу недискримінації;
   –  сприяють науковим розробкам у сфері запобігання та протидії дискримінації;
   –  провадять просвітницьку діяльність з питань запобігання та протидії дискримінації.

Тому юрист порадила Олені звернутись із заявою до адміністрації школи та місцевих органів влади. Якщо ж посадовці не відреагують на заяву і ситуація не зміниться, слід звернутись до суду, зокрема і на бездіяльність органів місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» особа, яка вважає, що стосовно неї виникла дискримінація, має право звернутися із скаргою до державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та/або до суду в порядку, визначеному законом. Реалізація зазначеного права не може бути підставою для упередженого ставлення, а також не може спричиняти жодних негативних наслідків для особи, яка скористалася таким правом, та інших осіб.

ИСТОЧНИК

Вернуться к списку